»Rozhovory«

„Udělal bych to znovu,“ říká opat trapistického kláštera, který se vrátil k tradici

Rozhovory | 22. 2. 2013

Rozhovor doplněn fotografiemi z pontifikální mše sv. sloužené Domem Josefem Vollbergem 15. 12. 2012 ve Vyšším Brodě u příležitosti dokončení generální rekonstrukce klášterního kostela.

Rozhovor s Donem Alberto Seccim

Rozhovory | 11. 12. 2012

Don Alberto Secci a další dva kněží, Don Stefano Coggiola a Don Marco Pizzocchi, z diecéze Novara v severní Itálii náhle dosáhli velké mediální proslulosti (do značné míry k jejich nelibosti), když se rozhodli sloužit tradiční mši svatou v souladu s motu proprio Summorum pontificum papeže Benedikta XVI. z roku 2007.

Rozhovor s Jakubem Zentnerem

Rozhovory | 14. 11. 2010

Jakub Zentner je první český seminarista u Kněžského bratrstva sv. Petra (FSSP), jedné ze Svatým stolcem schválených kněžských společností vysluhujících svátosti výhradně v tradiční formě. Na stránkách jsme již publikovali video o semináři FSSP, nyní máte možnost přečíst si osobní svědectví přímo od účastníka, což by mohlo být inspirující obzvláště pro mladé muže uvažující o kněžství.

Rozhovor s P. Janem Gerndtem

Rozhovory | 16. 5. 2010

P. Jan Gerndt je farářem v Praze - Uhříněvsi. V tamějším kostele Všech svatých slouží pravidelně každou sobotu od 18:00 mši svatou v tradičním římském ritu podle misálu Jana XXIII. V kostele sv. Petra v Dubečku pak jednou měsíčně. Redaktorům Krásy liturgie vstřícně poskytl rozhovor, ve kterém popisuje např. to, jak se ve farnosti snoubí koexistence tradiční a nové mše svaté, jak se přihodilo, že i na nové mši věřící přijímají v kleče u mřížky apod. P. Gerndt je i jedním z mála kněží, kteří tradiční mši svatou sloužili ještě před vydáním motu proprio Benedikta XVI. Summorum pontificum - i o tyto zkušenosti se s námi podělil. Kromě tradiční liturgie padla řeč i na nový mešní řád, původní oltáře vs. obětní stoly, oblíbené světce a další zajímavosti.

Rozhovor s P. Cypriánem Suchánkem OP

Rozhovory | 21. 4. 2010

Zajímá vás, jak se na tradiční liturgii dívá kněz, který ji slouží? Jak se k ní dostal? Co na ní dle něj může být atraktivní pro kněze a laika? S jakými obtížemi se na své cestě potkával? Na tyto a mnohé další zajímavé otázky odpovídá v rozhovoru pro Krásu liturgie pražský dominikán P. Cyprián Suchánek.