»Akce«

Roráty v Žeravicích a Zálesní Lhotě

Příležitostné akce | 1. 12. 2014

V Žeravicích u Kyjova budou během letošního (2014) adventu roráty v kostele Stětí sv. Jana Křtitele vždy v úterý od 7 hodin. V Zálesní Lhotě u Jilemnice každou adventní sobotu od 6.30, ale jen za příznivého počasí.  

Asistovaná mše svatá 8. prosince v Praze

V kostele Zvěstování Panny Marie (sv. Gabriela) v Praze na Smíchově (viz mapku níže) se v pondělí 8. prosince 2014 na svátek Neposkvrněného Početí Panny Marie od 17:00 uskuteční slavná asistovaná mše sv. Připomínáme, že svátek Neposkvrněného Početí Panny Marie je u nás svátkem doporučeným, v universální Církvi svátkem zasvěceným. Latinsko-české liturgické texty naleznete zde. […]

Mše sv. na svátek Všech Svatých

Aktualisovaný přehled tradičních mší svatých na svátek Všech Svatých se nachází na stránkách internetového časopisu Duše a hvězdy.

Změna v Zálesní Lhotě a v Mukařově

V měsíci září bude tradiční mše sv. v Zálesní Lhotě ne druhou, ale už 1. neděli v měsíci, tj. 7. 9. Čas začátku zůstává nezměněn – 16.30. V Mukařově v září tradiční mše sv. odpadají zcela.

Mše sv. v Chrudimi na svátek sv. Bernarda

Ve středu 20. srpna 2014 v 16 hodin začne v kostele sv. Michaela v Chrudimi tradiční mše sv. V dominikánském ritu ji bude sloužit P. Efrém Jindráček OP, profesor a proděkan Filosofické fakulty Papežské univerzity sv. Tomáše Akvinského v Římě. V 18 hodin P. Efrém Jindráček přednese v Muzeu barokních soch v Chrudimi přednášku na téma „Proč dobrý Bůh dopouští […]

Mše sv. v Praze na Nanebevzetí Panny Marie

V pátek 15. srpna 2014 na Nanebevzetí Panny Marie (doporučený svátek) se v kostele Zvěstování Panny Marie (sv. Gabriela) v Praze na Smíchově uskuteční tradiční mše sv. od 17 hodin. Latinsko-české liturgické texty Mše sv. naleznete zde. Pozn.: Mešní formulář byl upraven po vyhlášení dogmatu o Nanebevzetí Panny Marie papežem Piem XII. Ve starších vydáních […]

Mše sv. v Praze na Boží Tělo a Nejsvětější Srdce Ježíšovo

V kostele Zvěstování Panny Marie (sv. Gabriela) v Praze na Smíchově, se ve čtvrtek 19. června 2014 od 17:00 (Slavnost Božího Těla - doporučený svátek) a v pátek 27. června od 17:00 (Nejsvětějšího Srdce Ježíšova) uskuteční tradiční mše svatá.

755 let od založení vyšebrodského kláštera

V neděli 1. června 2014 oslaví cisterciácké opatství Naší Paní ve Vyšším Brodě 755 let od svého založení. Právě před 755 lety, 1. června 1259, totiž biskup Jan z Dražic vysvětil klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Ku příležitosti tohoto výročí bude v klášterním kostele sloužena slavná mše svatá, při níž klášter poděkuje Bohu za všechny dary a milosti, které […]

Mše sv. v Praze na Nanebevstoupení Páně

Ve čtvrtek 29. května 2014 na slavnost Nanebevstoupení Páně se v kostele Zvěstování Panny Marie (sv. Gabriela) v Praze na Smíchově uskuteční od 17:00 zpívaná mše sv. v tradičním římském ritu. Latinsko-české liturgické texty dne ve formátu pdf naleznete zde. Připomínáme, že Nanebevstoupení Páně patří obecně mezi zasvěcené svátky, v našich zemích mezi svátky doporučené.

Mše sv. u hrobu sv. Jana Nepomuckého

Dne 16. května na svátek sv. Jana Nepomuckého se u jeho hrobu v katedrále sv. Víta uskuteční od 17h tradiční mše svatá. Latinsko-české liturgické texty svátku naleznete zde.    

Silný magnet na prodej